Wspierając przepływ – warsztat dla psychoterapeutów pogłębiający pracę w obszarze seksualności

Zapraszam na warsztat, na którym zajmiemy się osobą psychoterapeuty/terapeutki – w ruchu wahadłowym od życia osobistego do zawodowego. W kontekście seksualności pozycję terapeuty/terapeutki rozumiem w nastepujący sposób: jest to osoba, przez którą przepływa jego/jej własna energia seksualna, która z kolei bierze się z tła zasymilowanych kontaktów (rodzina pochodzenia, życie osobiste) i która następnie jest obecna w relacjach z pacjentami. Energia ta może być blokowana, chowana, rozpraszana, może nęcić i bawić. Wreszcie – może wspierać seksualność klienta. Na warsztacie spotkamy się po to, by terapeuta mógł być zdrowym, ugruntowanym konterem i katalizatorem energii seksualnej – dla siebie, swoich dzieci/podopiecznych i swoich klientów.

Podczas wspólnego procesu będziemy pracować na doświadczeniu własnym. Oznacza to, że będziesz mógł/mogła odczuwać i zyskiwać większą świadomość swojej seksualności nie tylko jako specjalist(k)a od zdrowia psychicznego, ale także jako członek/członkini grupy szkoleniowej, własnej rodziny czy osoby w relacjach intymnych. Ważne jest, że będzie to doświadczenie ucieleśnione w ruchu i kontakcie, w odniesieniu do teorii (terapii Gestalt, Sexual Grounding® Therapy, bioenergatyki Lowena) i doświadczeń z praktyki klinicznej. W trakcie warsztatu przewiduję możliwość pracy superwizyjnej oraz interwizyjnej w nurcie Gestalt.

Kogo zapraszam?

Warsztat kieruję do psychoterapeutów/psychoterapeutek będących w trakcie lub po zakończeniu szkoły psychoterapii. Ważne, by osoby chcące uczestniczyć w tym warsztacie szkoleniowym wcześniej doświadczyły pracy w obszarze seksualności poprzez udział w szkoleniu, warsztacie lub innej formie grupowej, których tematem była seksualność własna i osób klienckich. Jeśli masz takie doświadczenie, będziesz poproszony/poproszonaa o podanie nazwy szkolenia w formularzu zgłoszeniowym, a jeśli nie masz takiego doświadczenia, zapraszam na warsztat „Seksualność jako (witalny) kontakt”, który będzie dobrym przygotowaniem.

O mnie:

Nazywam się Natalia Żuk-Michałowska. Jestem socjolożką, certyfikowaną (PTPG) psychoterapeutką Gestalt z ponad 12-letnim doświadczeniem pracy z osobami dorosłymi (indywidualnie, w parach i grupach). Jestem również superwizorką w trakcie szkolenia. Przez ostatnie 4 lata pracowałam w Wielkopolskiej Szkole Psychoterapii Gestalt jako trenerka, a od sierpnia 2024 roku będę współtworzyła zespół Łódzkiej Szkoły Gestalt. Jestem mamą i żoną, opiekunką zwierząt i roślin, rowerzystką, córką, wnuczką, siostrą i przyjaciółką, a także – organizatorką obozów dla matek i córek. 

W swojej pracy uważność przykładam zarówno do słów, jak i do ciała, które jest nośnikiem żywotności. Poprzez autentyczną obecność staram się znaleźć adekwatną odpowiedź na to, co pojawia się w polu. Lubię się aktywnie angażować, ale i być obecna jako wspierające tło. Korzystam z byle okazji, żeby napisać coś na tablicy. Wielką przyjemność sprawia mi patrzenie, jak ludzie się odważają i wzrastają; tym większą – gdy dzięki swojemu rozwojowi wspierają innych.

Data: 26-28.10.2024r.

sobota, niedziela w godz. 10:00-19:00; poniedziałek: 10:00-14:00

Cena: 1300 zł

Miejsce i organizator: Łódzkie Centrum Gestalt

grupa: 10-16 osób

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfHihmliOEpRs6gqpBi5yYq5CtvfusmHbSjTIOqniqhfG1_pg/viewform?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR36VTW2TXH2ZRwjJ-fks4BE-0sK9g86-CJhQArfPIlz7UtgAEcdjbssl60_aem_Adqe6qU756NuVPXAdck8mtTgbVatGkyFc3L1OMoqUzlzFrsDBYVSp6GRbVQaSxnEVI5tiGSw_XaY5kKoVMLfDIyS