Seksualność jako (witalny) kontakt – edycja 3

W jakich sytuacjach czujesz się seksualny/seksualna?
Jak wchodzisz w kontakt seksualny?
Czy seksualność może być pozarelacyjna?
Jak Twoja seksualność współtworzy pole relacji osobistych i zawodowych?
Jaki masz kontakt ze swoimi genitaliami i sercem?
Jeśli seks jest figurą, to co jest w tle?


Jeśli zaciekawiasz się tymi kwestiami, jeśli budzą w Tobie uczucia, zapraszam Cię na warsztat o seksualności, prowadzony w podejściu Gestalt (humanistyczno-doświadczeniowym).

O czym będzie warsztat?

Zrobimy miejsce na to, co zazwyczaj jest przemilczane lub domniemane, (nawet podczas szkoleń terapeutycznych), na to, co obdarza się uwagą tylko, gdy jest skrzywdzone lub zaburzone. 
Spojrzymy na seksualność jako wyraz witalności i jako energię do kontaktu, odwołując się do takich gestaltowskich koncepcji jak:

  • pentagram Gingera,
  • domeny modalności kontaktu Spagnuolo-Lobb,
  • cykl doświadczania Zinkera,
  • funkcje self.

Jak będzie wyglądał warsztat?

Zaproponuję Ci eksperymenty ćwiczenia, które będą integrowały wiedzę teoretyczną z osobistym doświadczeniem na takim poziomie otwartości, na jaki będziesz gotowa/gotów. Będziemy ćwiczyć samoregulację (przez ciało), szukać kreatywnych przystosowań, aby rozwijać czucie i ekspresję swojej seksualności. Na zakończenie warsztatu zaś sprawdzimy, jak możesz spotkać się z klientami/pacjentami/podopiecznymi, pozostając seksualną istotą. 

Dla kogo?

Warsztat kieruję do psychoterapeutów będących w trakcie lub po zakończeniu szkoły psychoterapii oraz osób pomagających innym w sferze psychologicznej (np. terapeutów uzależnień, psychologów, pedagogów, mentorów, wychowawców). 

KIEDY 28-30 czerwca 2024 roku 

GDZIE: siedziba Łódzkiego Centrum Gestalt, które jest zarazem czułym organizatorem tego wydarzenia

GODZINY PRACY:
piątek: 11-19
sobota: 10-19
niedziela: 10-18

CENA: 1300 zł

Grupa: 12-16 osób

ZAPISY PRZEZ FORMULARZ:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdYH5IDmq3qIMwpH5gtScbdfMIAkjrOgdmr-tgpoWQD1TL_qA/viewform?fbclid=IwAR2fcmv3bN5YgUkExe6St6s2UCnnYNmRL4VOIg0B9-D0lWIOCI_VSLDRgRw_aem_AVqjRsvlNzLk9kiMtexwx5mkNurH04paBH1GL0XuqBEFH4WbhGfuBElRY8TfeQvLmkA

Zdjęcie: Natalia Żuk- Michałowska